Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvaha před koupí myšího kamaráda

ObrazekNež si jí pořídím

Než si myšího kamaráda pořídíte, musíte si udělat takový malý test :). Potřebujete splnit několik jednoduchých požadavků:

 • Mám na to finanční prostředky?
  I taková myška něco stojí, dále je tu podestýlka, žrádlo, vybavení do ubikace, ubikace samotná aj.
 • Mám na ní čas?
  Myška je společenský tvoreček, udělejte si na ní ASPOŇ  3 hodiny denně na hraní ;)
 • Kdo mi jí pohlídá když tu nebudu ?
  Myška s plnou miskou a napaječkou vydrží i týden, ale je dobré mít někoho kdo se o ní postará
 • Mám místo na klec a jiné potřeby ?


Co potřebuje?


Tady platí heslo: ,, Cítí-li se v místnosti dobře chovatel, bude se tam cítit dobře i jeho myška" tzn. žádný průvan, přímé slunce nebo vlhkost! Mnoho myších fandů si zbrkle zarezervují nebo koupí myšího společníka a vůbec netuší co taková myška obnáší ! Asi si řeknete: ,, Malá myška, té stačí krabička od bot, 2 víčka od kokakoly na vodu a krmení a rulička od toaleťáku!". NE !!! Takhle by jste myšku utýrali ! Žít celý život ve tmě Obrazekv ruličce od toaletního papíru? Líbilo by s vám to ? Šťastná myška potřebuje klec, plast box či terárium určité velikosti. Potřebuje přiměřeně velkou misku na žrádlo a napaječku či aspoň hlubši mističku na vodu. Nesmíme také zapomenout na nezbytný domeček ( krabičky, plastové květináče s dírou nebo domky ze zveráče ) a hračky. Myška si nehraje s chrastítkem nebo panenkami Barbie. Radi šplhají, skáčou a koušou. Super jsou výše zmíněné ruličky a hračky pro ptactvo nebo velmi oblíbené běhací kolotoče. Udělejte myšce v ubikaci malý zábavní park! Hračky si můžete i vyrobit, udělejte jí tam třeba překážkovou dráhu nebo podzemní tunely - FANTAZII SE MEZE NEKLADOU !!!
Dále je tu podestýlka, můžete podestýlat třeba: senem, pilinami, zkartovanými papíry, kukuřicí nebo dřevinou vlnou, čerstvá tráva je také řešení - možností hrozně moc !

Myška se představuje aneb ,, drobeček s charakterem "

Myšku jistě každý zná v klasickém aguti zbarvení nebo jako albínské zverimexové (odpusťte mi Obrazekten výraz ) krmivo. Víte, ale jaká myška doopravdy je uvnitř? Víte jaké potřeby a touhy takový malý tvoreček má ? Myšky mají například jednoduchá ,, společenská pravidla "

 1. Samička nesmí být nikdy sama v ubikaci, dlouhodobou samotou by se mohla utrápit i k smrti !!!!
 2. Nesmí se to zas přehánět, ideální je mít v ubikaci 3-5 samic ( záleží ale také na velikosti ubikace )
 3. Když dáváme novou samičky už do existující skupiny, nejdříve je všechny dáme do přepravky a čekáme co se bude dít. Pokud se snášejí, ubikaci vyčistíme a dáváme do ní samice vzestupně dle věku
 4. Smiřte se s tím - samci prostě nevonní ;)

Každá myška touží po společnosti, ale když si jí přinesete domů ... zkuste se na to dívat z pohledu myšky:
Z rodné ubikace s kamarády a sourozenci do sama přepravky, cesta, pak do další přepravky, další cesta, pak konečně k vám - do úplně cizí ubikace se spoustou cizích vůní. Musíte pochopit že myška je prostě vystresovaná. Nechte jí aspoň 3 dny v klidu. Pak můžete k ní do ubikace strčit ruku a nechat jí tam ležet dlaní vzhůru. Zvědavá myška po ní bude lézt nebo se k ní blížit a čuchat k ní. Nechte jí tam nějákou dobu ležet. Myška si musí zvyknout na váš pach !!!
Za týden už by měla být myška úplně zabydlená a můžete si jí vyndat do ruky a rozvíjet váš vztah třeba mazlením nebo drbáním mezi oušky bříškem prstu ;) - Hodně štěstí ...